ORY Kimdir?

 – Gül Baba Türbesi / Budapeşte


Onur Reha YILDIRIM , 08.06.1991 tarihinde Eskişehir'de doğdu. 

Öğretmen bir ailenin 2. oğlan çocuğu. İlköğretimini Eskişehir İkieylül İlköğretim Okulu ve Yunusemre İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Ardından 2005 yılında Eskişehir Atatürk (Anadolu) Lisesi'ne başlayıp, 2009 yılında bitirdi. Lise hayatında Es Bilişim İnternet Hizmetleri'ni kurdu. 16 yaşındayken farklı şirket ve kişilere VPS, Dedicated Server, Hosting, Domain, Yazılım ve Web Site hizmetleri verdi. Daha sonra üniversite sınavı sebebiyle bu işi sonlandırdı.

Üniversite eğitimine 2009 yılında Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başladı. Orada aldığı eğitim sonrasında 2011 / 2012 eğitim öğretim yılı için İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne burslu olarak Türkiye'ye geçiş yaptı. Avusturya – Viyana'da geçirdiği zaman içerisinde 30'a yakın ülke ve 100 e yakın şehir gezdi.. Avusturya'daki eğitim hayatının yanında iş ve sosyal hayatta oldukça faal olarak görev aldı. Haber Avusturya Kurucu Genel Yayın Yönetmenliği, Radyo Tuna Radyo Programcılığı, Wonder Medya (Basın-Yayın) Birimi, Viyanada Üniversite Öğrenci Platformu kuruculuğu gibi birçok proje kapsamında çalışmalarda bulundu. Birçok Türk & Avusturyalı şirkete yeni medya konularında danışmanlık yaptı. 

2011 yılının sonlarında Türkiye'ye geri döndü. Düşün Taşın Derneği'nde aktif olarak görev alarak Denetim Kurulu Üyeliği ve Hukuk İşleri Sorumlusu görevini üstlendi. 2011 yılı ortalarında her kesimden üniversite öğrencisini bir araya getirmeyi amaçlayan, Türkiye ve Ortadoğu barışını amaçlayan Genç Barış İnisiyatifi Derneği kuruluşunda yer aldı ve Başkanvekili görevini üstlendi. Amatör olarak 2008 yılından itibaren fotoğraf çekmekte olup 2009 yılından beri gerek burada gerek mahlas ile çeşitli sitelerde yazarlık yaptı. Lisedeyken bir ada alma hayali varken, değişen ekonomik parametreler sonucunca Dünya'yı gezme amacını gerçekleştirmeye çalışmakta. Çin ve Hindistan ise en göremediği ve görmek istediği ülke olarak kalmış ise de umudunu, kişisel olarak yaptığı proje olan "Dünya Ülkeleri Görme Projesi" kapsamında önümüzdeki senelere erteledi.

2016 yılında İstanbul'da Albayrak , Arslan ve Tuncer Partners Hukuk Bürolarında çalıştı. 2017 yılında  İstanbul'dan Ankara'ya taşındı, Ankara'da kendisine ait Hukuk Bürosunu kurdu ancak daha sonra avukatlığı bırakıp eğitim hayatına Atılım Üniversitesi'nde master öğrencisi olarak devam etmektedir. Ankara'da Uluslararası Kalkınma Derneği (UKAD) kuruculuğunu yapmış, Başkanvekili görevini yürütmektedir. 

Orta seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Güncelleme: 07.09.2018

 

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla