Bilgi Üniversitesi Öğrencileri İnternet Üzerinden Anayasa Yazıyor!

Siyasiler kanadında yeni anayasa tartışmaları süredursun, bir grup yüksek lisans öğrencisi “crowdsourcing”, yani Wikipedia’nın oluşumundaki mantığa benzer bir yöntemle yeni bir anayasa yazmak için kolları sıvadı.

Twitter; Artık Yeni Silahımız Hukuk!

Tüm Twitter kullanıcılarının son zamanlarda çektiği sıkıntılardan en önemlisi spam tweet konusudur. Bazı sitelerin kontrolünde bulunan ve kullanıcılar arasından bot olarak bilinen Twitter hesaplarından otomatik olarak gönderilen tweetler, diğer kullanıcılara gönderilen linklere tıklamasını ve uygulamaları istemeyerekte olsa yüklemelerine neden olmakta.

Türkiye’de 4G Teknolojisi Test Edildi

Geçtiğimiz 2009 yılının sonlarında Mobil telefon firması TeliaSonera, Norveç’in başkenti Oslo ile İsveç’in başkenti Stockholm’de ikişer 4G şebekesini kurduğunu açıklayarak, ilk abonelerin gelecek yılın başında yeni teknolojiyi kullanabileceklerini açıklamıştı hatırlarsanız.

İnternet’in Yasal Olarak İzlenmesi İngiltere Gündeminde

İngiltere’de, polis ve istihbarat servislerine vatandaşların internet kullanımını izleme imkanı verecek yasa tasarısı hükümetin gündeminde.

Yandex Affiliate Ortaklık Programı

Yandex… Gariptir ilk duyduğumuzda pek birşey ifade etmemişti insanlar için. Şimdilerde gerek reklamlarda olsun, gerek “Metrica” olsun bir çok özelliğiyle karşımızda… Ve son olarak yakınlarda “Yandex” affiliate ortaklık programı ile karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Belki bir söylenti ama hiç sanmıyorum. “Yandex Müzik”ten sonra “Yandex Reklam”ında çıkacağına eminim.

Yazı çok kısa olacak gibi görünüyor ve şuana kadar yazdığım en kısa yazı olacak fakat, Google’a karşı Yandex’i desteklemek Google’dan memnun olmadığım için değil, Google’ın artık Türkiye pazarına gereken önemi vermesini istediğim içindir. Merakla bekliyoruz “Yandex”.

Arama
RSS
Beni yukari isinla