Bu Tarih: 24.01.2012

……………….

24.01.2012…

Bu ne ifade ediyor size? Aslında ilk bakışta kimseye hiçbirşey? Bazılarına Uğur Mumcu, bazılarına Ali Gaffar Okkan, bana Ali Can Tuncel’i

Aslında diğer ikisini bu devlet ve millet için gerçekten önemli şahsiyetlerdir. Uğur Mumcu 1993’te vefat ettiğinde çok küçük bir çocuktum ve beni okadar çok etkilemiş ki 2,5 yaşımda olmama rağmen hatırlıyorum. Gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun 24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde arabasına konan C-4 tipi plastik bombanın patlaması sonucu ölümünün üzerinden 18 yıl geçti ama o ışıkların açılıp kapatılması, bizimkilerden gizli benimde ışıkları açıp kapattığımı hatırlarım. Çocuk aklıyla yaptığım o karşı gelişi hatırlıyorum…Apo’nun gelmişini geçmişini iyice inceleyip, kiminle ve ne şekilde birden bire kürt sorunu yarattığını çözmeye yaklaştığı söyleniyor. O, söylüyordu da bunu. Ve kafasında çok yerleşmiş bir soru vardı. ‘Abdullah Öcalan MİT’in adamı mıydı?’ Uğur Mumcu işte bunu araştırdı. Ölmeseydi bunu araştıracaktı, doğru veya değil. Ama MİT’le irtibatı olup olmadığı, kafasındaki kesin sualdi. ‘Bunu ben eğer keşfeder, bunu sağlam temeller üzerine oturtabilirsem, kitabın girişi bir bomba gibi patlayacak’ demiş ama ne yazıkki bir kış Ankara ayazında aramızdan ayrıldı!

Gelelim “Ali Gaffar Okkan” Bu devlet kimleri bir hiç uğruna kaybetti. En son “Muhsin Yazıcıoğlu”… Ve ondan önce “Ali Gaffar Okkan”dır benim için… 1992 yılında benim de memleketim olan Eskişehir’de de görev yapmış kendileri. Peki neden şehit edildi ki? Terörün belini kıracak bir kardeşlik köprüsü kurduğu için hedef seçilmiştir oda “Uğur Mumcu” gibi. Şöyle bakıyorumda bazen; Sosyal medyada birtakım kesimler “Uğur Mumcu’yu karşı taraf ise Ali Gaffar Okkan’ı” ikiside toprak olmuş ama hala bazı insanlar rant peşinde… Yapmayın desekte yapacaklar. Zaten bu yüzden kaybettik. İkisini’de bu devlete yaptığı hizmetlerden dolayı dua ederim!

Gelelim bugünkü daha acı bir konuya!

Sevgili kardeşim Alican TUNCEL! Dün gece bu fani dünyadan ayrılarak, Hakk’a yürüdü. Bugün toprağa verilmiş. Gidemedim tabi İstanbul’da olduğumdan dolayı. Ne kadar acıdır ki bunu yazarken bile bir hoş olmaktayım. 2002’den beri tanıdığım ortaokulda sınıf ve bazen sıra arkadaşım, lisede okul arkadaşım… Tek bir tabir ona yeter! Adam gibi adamdı Alican! Allah rahmet eylesin. Kederli anneciğine, babacığına ve abisine Allah sabırlar versin. Bir duayı eksik etmeyin sizden ricam. Mekanın cennet olsun ENVOY!

Herşey Allah’tan… Selametle…

23.44 / 24.01.2012 / İstanbul
Onur Reha YILDIRIM

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla