Zincirleri Kirmak Gerek Bazen…

 

 

 

Bugün;
Bugün güzel bir gündü benim için. Aslında 38-40 saattir uyumadım, 12 saat tren yolculuğu yaptım, sonra 1 saat Söğütlüçeşme’den eve… Bunların dışında güzeldi. Aslında belkide bunlarda güzeldi. “Seyahat edin Sıhat bulun” demiş Efendimiz… Gerçekten de buluyor insan. Bugün’ün önemi bir oluşumla birebir tanışmış olmam. Sevgili Alay Onaykardeşimin içerisinde bulunduğu bir oluşum olan Düşün Taşın Derneği bu haftaki 64.Kitap Okuma Etkinliğini bizim okulda gerçekleştirdi. Artık gitmenin zamanı gelmişti yoksa olmazdı zanımca 🙂 Etkinliklerini Viyana’da duymuştum. Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Ali Samiyen Stadı’nda gerçekleştirdikleri okuma kampanyasın sayesinde.Kim derdi bende bir gün onlarla beraber kitap okuyacağım. Kitap okumayı çok fazla seven bir insan olmama rağmen sanırım sevmeye başlayacağım bu oluşum sayesinde. Gelelim “Düşün Taşın Derneği” Yönetim Kurulu Başkanı “Selim Çavuş” Abi’ye 🙂 Gerçekten fantastik dünyadan kopmuş gelmiş, bilgili, sevecen ve iddali bir kişilik. Tanımadığı kişilere vermek istediği o şey! Gerçekten taktir edilecek bir yön. Şey diyorum çünkü tarif edilemez. En azından bir kez dinlemelisiniz kendisini. Ekibe geçecek olursak; Gerçekten güçlü ve içten gelerek yapılan birşey. Bugünkü İsmail Bey‘in benle ropörtajını es geçersek – Şaka tabiki çok zevkliydi – O değilde, bizi kameraya kaydeden bayan arkadaşa üzüldüm. Hatırladığım kadarıyla onunda bir sinema ile ilgili bir takım çalışmaları varmış. Onada buradan başarılar dilerim.

Genel olarak diyorum ki; Sizde bir gün bir yerde “Düşün Taşın Derneği” ile dirsek temasına geçmelisiniz ki bu hayattan, insanlardan, konuşulan kültürel konulardan zevk alasınız.

Selametle…
Onur Reha YILDIRIM

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla