Hakkari – Bilişimde Yeşil Zirve

Çok düşündüm tarttım ve Hakkari – Bilişimde Yeşil Zirvesi’ne katılmak için 8-12 Şubat 2012 tarihleri arasında Hakkari’de olacağım. İşin güzel yanı Düşün Taşın Derneği’nden Arif ile beraber gideceğiz. Tabi benim katılmam için katkı sağlayan WONDER (Uluslararası Öğrenci Aktivitelerini Destekleme Derneği)’ne ve Sevgili Yusuf KARA Hocam’a teşekkür ederim. Bizim için enteresan, macera dolu, ilginç bir coğrafya göreceğiz. Çevremdeki arkadaş-dostlara Hakkari dediğimde “Ne yapacaksın orada?” “Gidilir mi” gibi tepkiler almamıza rağmen, Nasıl Avrupa’da karış karış ülke, şehir geziyorsak Hakkari’ye de gideceğiz.

Ati Gençlik Derneği‘nin  Hakkari Valiliği ve Özel İdaresi’nin desteğiyle düzenlediği Yeşil Bilişim Zirvesi güzel insanların katılımıyla Türkiye’de ses getireceğe benziyor. Geçen gece Ati Gençlik Derneği’nin yaptığı çalışmalar hakkında araştırma yaparken Cüneyt Özdemir’in hazırladığı “Fark Yaratanlar” programında Ati Gençlik Derneği ile ilgili videoyu izledim. Hakkari’nin Hakkarililerin gönlümün sağ köşesi demesi çok hoşuma gitti. Hakkarililerle tanışmak, onlarla konuşmak güzel tecrübe olacak. İçimde anlatılması tarifsiz bir heyecan var. Belkide biraz korku, biraz merak, biraz da bilmiyorum işte o nedir? Ayrıca Ati Gençlik Derneği’nden İdris AĞACAOĞLU ve diğer ekip arkadaşlarını görüp, onları kutlamak ve sohbet etmek en büyük arzum.

Az önce biletimi ayırttım THY’den. Sefer programımız şu şekilde; İstanbul – Van uçak seferi, ardından Van-Hakkari 4 saatlik karayolu ulaşımı. Daha sonra Hakkari’de otele yerleşme. Sevgili babacım benden önce yolları araştırmış sağolsun. Biliyorum düşünceli. Bende oğlumu gönderirken düşünceli olurdum. Sıkıntılı olacak biraz yolculuk ama Allah’ın izni ile sağsalim gitmek bizlere nasip olur.

Selametle…

Onur Reha YILDIRIM.
İstanbul / 01.02.2012 / 10.39

Not: Ati Gençlik Derneği’nin “Fark Yaratanlar” Programındaki kısa bilgilendirme videosu

Not: Organizasyon hava mualefetinden dolayı Nisan ayına ertelenmiştir.

Benzer Yazılar

Yorumlar

  • Pingback: 8-12 Şubat’ta gönlümüzün sağ alt köşesindeyim | Arif Acar

  • sezin , 29 Mart 2012 - 12:30

    mrhba, sn. YILDIRIM oncelıkle sızı gonulden tebrık ederım yazdıgız yazı gercekten derınden etkıledı benı ozellıkle Hkkarı yı secmenız gerckten soylucek kelımebulamıyorum..bu panelınıze katılmayı cok ıstıyorum ama nASIL olacaksa o gun orda olmayı cok cok ıstıyorum sızı yakından tanımayı vs.. sıze sımdıden kolay gelsın dıyorum umarım dılegnız gıbı gecer selametle hakkarıye memleketıme cok selamlar.. allha emant olun

    Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla