Torrentciler Yandı! 495 TL Ödemek Zorunda Kalmayın!

Geçtiğimiz günlerde bir avukatlık bürosundan, bir kişiye bir ihtarname gönderiliyor. İhtarnamede; 25.11.2010 tarihinde “xxx” uygunsuz filmini bilgisayarimiza indirdirilmiş olduğu tespit edildiğinden dolayı, müvekkili olunan “??????” adina kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaktır ve suç duyurusunda bulunulmamasi için, avukatlık bürosu masrafları ve telif hakkı için davacı olunan taraftan 495 TL ödenmesi talep edilmiş.

Tabi önceleri bunun daha önceden telefonda kendini polis olarak tanıtıp, kontör dolandırılığı gibi birşey olduğu sanılsada, işin aslı şu şekilde; Konu aslında gayet ciddi. Adı geçen şirket Türkiye’den 2 avukata vekalet göndermişler. Sırf bunları takip etmek için kendileri Türkiye ofisi dahi açmışlar. Ortalama 7-8 bin kişiye ihtarname gönderilmiş. Daha çok Torrent kullanıcıları ile ilgileniliyor. Adı geçen indirme programından, kendi özel programlarıyla tespit ettikleri IP leri İstanbul 4.Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi sinden D. iş dosyayla “Bilirkişi” ile tespit ettirip, TTNET ya da bağlı olduğu sağlayıcıdan kimlik bilgilerini talep edip, ihtar çekiliyor. İhtarda indirilen dosyanın adı, tespitin yapıldığı mahkeme “Esas Numarası” ile bilirkişi ismi de mevcut, ekinde de yurt dışından gönderilen vekaletin noter onaylı sureti var. Ayrıca 495 TL nin verilen şirket hesabına gönderilmesi isteniyor.

Başınıza böyle bir konu gelirse mutlaka bir avukata başvurmanızı tavsiye ederim.

Onur Reha YILDIRIM
İstanbul / 24.02.2012 / 17.09

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla