İnternet Kullanımında Şifre – Son Mağdur Beşar ESAD!

    

       Hayatımıza internetin girmesiyle beraber, internet kullanıcısı iseniz, herkesin kendine ait bir şifresi olmak zorunda olmasıdır. İnsanlar şifrelerini seçerken bir çok şeye dikkat etmeliler. Kullanıcılar şifrelerini seçerlerken doğum tarihleri, telefon numaraları, TC kimlik numarası gibi numaraları seçmekteler ki bunlar en çok tahmin edilebilecek şifreler arasındadır. Ayrıca daha önce açıklanan verilere göre “12345” şifresi en kolay tahmin edilen şifre olduğu, fakat kullanıcıların şifre kullanma profillerine bakıldığında bu şifre (12345) 2.sırayı alabilmekteydi.

Bu “12345” şifresinin en son mağduru Suriye Devlet Başkanı Dr. Beşar Essad… Dünyanın bir çok yerinde hacker’ların oluşturduğu “haktvist” grubu olan Anonymous, bu ara “haklı isyanlarla” yaşayan Suriye Devlet Başkanı Dr. Beşar Esad’ın e-posta adresini hack’lediklerini açıkladı. Ayrıca komik bir durumdur ki şifresininde “12345” olduğudur. Ayrıca Dr. Beşar Esad’ın e-posta hesabının yanında “Suriye Devlet Başkanlığı” tarafına ait 78 adet daha e-posta hacledikleri, onlarından bir çoğunun şifresinin “12345” olduğunu duyurdular.

 Ayrıca Anonymous yayınladığı bildiride;          
Diktatörler şiddet kullanırlar, çünkü şiddetten başka kullanabilecekleri birşey yoktur. Ancak onlar ne kadar vahşi olurlarsa, o kadar dayanıksız hale gelirler. Biz sizin vahşete rağmen göstermiş olduğunuz barış yönündeki kararlılığınıza hayranız. Bu kararlılığınızın intikam duygusundan değil, adalete olan hasretinizden geldiğini biliyoruz. Sizin cesaretiniz karşısında bütün zorbalar yıkılacaktır, kuşkusuz Beşar Esad da sıradaki olacaktır’’. Suriye halkına ise ‘Bütün dünya acımasız Beşar Esad rejimine karşı yanınızda. Tarih sizi haklı çıkaracak’’ mesajını gönderdiler.

İnternet kullanıcıların şifrelerini seçerken daha önem vermeleri gerekmektedir. En son mağdur Beşar Esad gibi sizinde tüm mail bilgilerinize veya başka hesaplarınıza ulaşabilirler.

Onur Reha YILDIRIM
İstanbul / 09.02.2012 / 20.02

Not: PDF hali için TIKLAYINIZ.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla